Hakkında

Nakliyat sektöründeki gelişmelerden dolayı Ev Taşıma Fiyatlarında düşmeler yaşanmaktadır. Bu düşüşün sebebi maliyetlerin azalması yada sektörde yer alan vergilerin azalması değil her geçen gün nakliyat firmalarının artışıdır.

Ev taşıma işlemini etkileyen en temel faktör fiyattır sonrasında ise taşıma yapacağınız mesafedir.Taşıma yapmadan önce bazı hususları dikkate almanızda fayda olacaktır ilk önce taşıma için firmayı iyi seçmeniz gerek çünkü sayısı gittikçe artan korsan firmalar piyasada çoğunluktadır.

ev taşıma personeliTaşıma işlemi yapmadan önce fiyat konusunda yanılgıya düşmemek için düşük meblağlarda fiyat teklifi veren nakliyat firmaları ‘na aldanmayın çünkü size bahsettiği fiyatlarda ev taşıma işlemi kalitesiz olacaktır.Başınıza gelebilecek onlarca sorun da cabasıdır.

Bir ev taşıma işlemi için sabit maliyet unsuru vardır. Örneğin personel, araç yakıtı, malzeme kullanımı, firma ofis maliyetleridir. Taşıma fiyatları bu maliyetleri içinde barındırmalı ancak esneklik payı da bırakılmalıdır. Örnek verecek olursak taşıma için kişi başı personel ücreti 60 lira ise ortalama bir taşımada 4 taşıma personeli olduğunu düşünürsek 240 lira yapar. Taşıma işlemi için araç yakıt masrafları ortalama100 lira civarındadır, malzemeler ise ortalama 75-100 lira arasında yer alır. Bu hesaplamalara göre ev taşıması için firma giderlerini hesaplarsak 415 – 450 Lira arasında yer almakta, eğer şehiriçi size sunulan taşıma ücreti bunun altında yer alıyorsa firmanızı daha iyi seçmek için altta yer alan bilgilere göz atmanızda yarar olacaktır.

Taşıma yapacaklar için aşağıdaki unsurlara göz atmanızda fayda var;

  • İnternet web sitelerinde bulduğunuz evden eve nakliyat firmasının isim patentinin ve yetki belgesinin o firmaya ait olduğundan emin olunuz.
  • Belgelerin okunabilir bir düzeyde internet web sitesinde yer alması.
  • Firma ismi ile isim patentinin üstündeki firma isminin aynı olması gerekmektedir.

Taşıma yaparken nakliyat firmasına ait araç seçimi;

  • Anlaşma yaptığınız firmanın araçların onlara ait olduğundan emin olunuz.
  • Araçların iç dizaynı mobilya döşeme olup, süspansiyonlu olmalıdır.
  • Eşya ebatlarınız ve hacimine göre kamyon seçiminin firma tarafından belirlenmesini isteyiniz (ekspertiz yardımı almadan telefonla irtibat var ise eşya bilginizi eksiksiz veriniz )ve bir büyük boy kamyon kullanılmalıdır.

Seçtiğiniz Nakliyat firmasının Taşıma sistemi;

  • Anlaşmayı düşündüğünüz firmanın elaman kadrosunda en az 2 marangoz ,1 tane elektrikçi ve 3 taşıma elemanı bulunmalıdır.

Ev Taşımada Dikkat edilmesi gereken; Eşyanın miktarına uygun aracın seçilmeli Eşyanın yükleme ve boşaltılmasıda dikatli olunmalı dır.Mobilyaların taşınma esnasında zarar görmemesi için ambalajlanmalı. Beyaz eşyanın (buzdolabı, çamaşır makinesi..) ambalajlanmalı, Bütün bu eşyaların araç içinde zarar görmeyecek şekilde istifi yapılmalıdır.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>