Evden Eve Nakliyat Farkları

Evden eve nakliyat fiyatları arasındaki  büyük  farklılıklar nelerden kaynaklanabilir?

Evden eve taşıma öncesinde ev taşıma kararını veren kişiler nakliyat firmalarıaraştırmasına girerler,burada amaç en kaliteli hizmeti en uygun fiyata yaptırmak elbet. Böyle bir araştırmaya kalkışanların karşılaştıkları husus;diğer bir çok farklı sektörlerde de olduğu gibi fiyatlar arasında epeyce farklılıklar oluşudur.

Diğer bir çok farklı sektörlerde de olduğu gibi; evden eve nakliyat sektörünün de giderlerini oluşturan ana kalem ücretleri vardır.

Evden eve taşımacılık sektörüne göz attığımızda ister şehirler arası taşımacılık olsun isterse şehir içi taşıma olsun,isterse genel anlamda eşya taşıma, ofis taşımaolsun;başlıca gider kalemlerinden birisi yakıttır, yakıt fiyatları bakımından evden eve nakliyat firmaları birbirine üstünlük kılamaz,yani hepsi için aynı mesafelerde aynı yakıt giderleri hemen hemen aynıdır.

–Evden eve nakliyat fiyatları işçilik ücretlerinden de etkilenir,vasıflı ve nakliyat işini bilen deneyimli personel kullanımı ve bir adet evden eve nakliye esnasında çalışan personel sayısı önemli gider kalemidir. 1 adet evdeneve nakliyat esnasında ; taşımacılık işinin layıkıyla yapılabilmesi için ortalama 5 adet personel çalışmalıdır. Bu personel arasında  vasıflı olanları (marangoz,elektrik,montaj vb işlerini bilen) da olmalıdır. Tabii ki evden eve nakliyat sektörü personel giderleri vasıflı-vasıfsız eleman çalıştırma ve 1 adet evden eve  taşıma sırasında kaç personel çalışacağı  hususlarından etkilernmektedir. Bir de sigortalı işçi çalıştırıp çalışmama durumları da var.Elbetteki sigortalı çalışanları olan nakliye firmalarıpersonel giderleri çok daha fazla olacaktır ki kanun ve sorumluluk bunu gerektirir.

Evden eve nakliyat fiyatları açısından diğer bir gider kalemi de ev taşıma için kullanılacak paketleme-ambalaj malzemeleridir. Modern çağın gerektirdiği kaliteli ve hijyenik ambalaj malzemeleri kullanan nakliyat firmaları giderleri elbetteki kirli battaniyelere eşya saran ve özensiz paketleme yapan evden eve giderleri ile kıyaslanamaz bile.

–Sigortalama giderleri (gerek ev eşyası sigortası,gerek personel sigortaları)

– Kurumsal evden eve nakliyat firmaları ayrıca vergi,ofis,vs giderlerini de karşılamak zorundadırlar.

Sonuç olarak; evden eve taşımacılık ücretleri yukarıdaki gider kalemlerinden etkilenir ve kaliteli paketleme ambalaj malzemesi kullanarak işini bilen ve yeterli sayıda vasıflı personel ile evden eve nakliyat yapan evden eve nakliyat firmaları ile diğer nakliyeciler verdikleri evden eve nakliyat fiyatları açısından çok farklı rakamları teleffuz ederler. Tercih tüketicilerin elbet..

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>